Florø Friidrettsfestival :
Arrangement :
Grupper :
Florø Friidrettsfestival 2011 - komplett resultatliste
Hammer throw women: 13.30
Norwegian record:         67,96  Mona Holm, Norna-Salhus                      2010
Stadium record:             66,54 Mona Holm, IK Tjalve                             2009
Nr Name Nation Result 1 2 3 4 5 6
1 63 Zalina Marghieva , 88 MDA 66,45 x 66,25 63,85 66,01 x 66,45
2 64 Marina Marghieva , 86 MDA 65,39 64,55 x 64,13 x 65,39 61,61
3 61 Mona Holm, 83 NOR 65,27 x 64,99 65,27 x 61,73 64,72
4 67 Trude Raad, 90 NOR 59,34 59,34 x x x x 56,92
5 62 Maria Smoliachkova, 85 BLR 58,50 57,49 58,21 x x 58,50 x
400m hudles men: 15.10
Norwegian record:             50,67  Atle McAdam, Tjalve                             2003
Stadium record:                 49,84   Anthony Borsumato, GBR                     2000
Nr Name Nation Result
1 120 PC Beneke, 90 RSA 52,38
2 118 Øyvind Kjerpeseth, 91 NOR 53,80
3 116 Markus Loftås, 94 NOR 54,98
Long jump women: 15.10
Norwegian record:         6.64     Margrethe Renstrøm, IK Tjalve          2010
Stadium record:              6,56    Susen Tiedke, GER                             1991
Nr Name Nation Result 1 2 3 4 5 6
1 41 Tatiana Voykina, 81 RUS 6,50 6,34 6,50 x x x 6,45
+1,4 +1,4 +2,4
2 44 Sofie Sandberg, 85 SWE 5,59 x 5,38 x 5,59 5,55 5,58
+0,5 +1,3 +2,8 +0,6
3 Kristi Strømmen Kjerpeset FTIF 5,48 x 5,48 x x 5,34 5,09
+1,7 +1,3 +2,4
100m heats men: 15.20
Norwegian record:                  10.00    Jaysuma Saidy Ndure, BUL                   2010
Stadium record:                       10.26    Frankie Fredericks,  NAM                     2002
Nr Name Nation Result
Heat 1 Wind: +2,4
1 74 Alexander Khutte, 88 RUS 10,38 a
2 77 Richard Adu Bobie, 85 CAN 10,45 a
3 80 Alexander Karlsson, 88 NOR 10,87 b
4 90 Simon Sandvik , 91 NOR 10,88 b
5 111 Eivind Stavang, 82 NOR 11,01
Heat 2 Wind: +2,4
1 76 Alexander Brednev, 88 RUS 10,53 a
2 78 Tormod H. Larsen, 86 NOR 10,64 a
3 82 Jostein Joshua Fossøy , 92 NOR 11,10
4 79 Torbjørn Lysne, 90 NOR 11,14
5 85 Paul Anders Holte, 84 NOR DSQ
Heat 3 Wind: +2,3
1 71 Marcin Jedrusinski, 81 POL 10,61 a
2 81 Per Magnus Solli, 91 NOR 10,85 b
3 83 Henrik Johnsen, 86 NOR 10,99 b
4 75 Henrik Overvåg, 94 NOR 11,12
5 87 Anders Flem Hagen, 87 NOR 11,14
Heat 4 Wind: +2,8
1 72 Stefan Tärnhuvud, 85 SWE 10,65 a
2 73 Philip Bjørnå Berntsen, 89 NOR 10,66 b
3 89 Thomas Wiborg , 87 NOR 10,87 b
4 84 Jarle Hollund, 88 NOR 11,00
5 86 Medhi Ettehadulhagh, 92 NOR 11,16
Qualification:
A-final Winner of each heat + 2 times
B-final Times from 7th place - 12th place
100m women: 15.35
Norwegian record:                11,23 Ezinne Okparaebo, BUL,             2010
Stadium record:                    11,39 Inger Miller, USA,                       2004
Nr Name Nation Result
B-Final Wind: +1,5
1 8 Iren Vevatne Isaksen , 85 NOR 12,09
2 5 Astrid Cederqvist, 94 NOR 12,18
3 6 Mari Gilde Brubak, 90 NOR 12,18
A-Final Wind: +2,0
1 1 Ezinne Okparaebo, 88 NOR 11,24
2 2 Anna Gurova , 81 RUS 11,45
3 9 Catharine Horn , 89 RSA 11,88
4 3 Iwona  Ziolkowska, 80 POL 12,23
High jump women: 15.50
Norwegian record:                         2.01 Hanne Haugland                                   1997
Stadium record:                             1.91 Hanne Haugland                                    1997
Nr Name Nation Result 175 180 185 189 193
1 54 Tonje Angelsen, 90 NOR 1,89 0 0 0 0 xxx
2 51 Stine Kufaas, 86 NOR 1,85 0 0 0 xxx
400m women: 15.55
Norwegian record:             52,45              Sølvi Olsen Meinseth, Vidar         1991
Stadium record:                  52,01             Natalia Lavchuk, RUS                 2003
Nr Name Nation Result
1 21 Eestie Wittstock, 80 RSA 52,97
2 26 Oksana Shcherbak, 82 UKR 52,98
3 22 Ekaterina Efimova, 89 RUS 53,78
4 25 Anna Sedova, 88 RUS 55,03
400m men: 16.05
Norwegian record:        46,11       Quincy Douglas, Gular,                          1999
Stadium record:            45,94       Iwan Thomas, GBR,                              2003
Nr Name Nation Result
1 96 Jacques De Swardt, 92 RSA 47,24
2 120 PC Beneke, 90 RSA 47,90
3 92 Andreas Roth, 93 NOR 48,84
4 81 Per Magnus Solli, 91 NOR 49,49
5 94 Kristian Magnussen, 86 NOR 49,57
6 Martin Kåstad, 90 NOR 49,62
1000m women: 16.15
Norwegian record:             2.38,70           Randi Langøigjelten Bjørn            1981
Nr Name Nation Result Manuelle tider
1 37 Irina Maracheva, 84 RUS 2.35,3
2 39 Marina Arzamasava, 87 BLR 2.36,0
3 31 Ingvill Måkestad Bovim, 81 NOR 2.36,7 Norwegian record
4 32 Lydia Wafula, 88 KEN 2.39,3
5 35 Tatiana Gudkova , 85 RUS 2.46,0
6 34 Anna Verkhovskaja, 88 RUS 2.49,9
7 36 Anzhelika Shevchenko, 87 UKR Dnf
Javelin men: 16.25
Norwegian record:     91,59        Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF     2006
Stadium record:         90,37        Andreas Thorkildsen, Kristiansands IF     2010
Nr Name Nation Result 1 2 3 4 5 6
1 121 Gabriel Wallin, 81 SWE 78,09 71,74 78,09 74,81 76,78 76,51 76,63
2 123 Kim Amb, 90 SWE 76,38 75,19 x 76,38 73,27 x 71,73
3 124 Pawel Rakoczy, 87 POL 76,28 68,12 75,54 75,92 76,28 x 73,73
4 122 Daniel Ragnvaldsson, 76 SWE 74,20 74,20 x 70,81 x x x
5 125 Inge Tansø, 88 NOR 57,79 57,79 49,67 - x - -
1000m men: 16.25
Norwegian record:                   2.16,78    Vebjørn Rodal, Oppdal FIK             1996
Stadium record:                       2.16,73     Japhet Kimutai,  KEN                     1998
Nr Name Nation Result Manuelle tider
1 102 Valentin Smirnov, 86 RUS 2.19,4
2 105 Gideon Mageka, 93 KEN 2.21,3
3 101 Thomas Solberg Eide, 92 NOR 2.21,6 Norwegian Jr. record
4 106 Emmanuel Kipyego, 88 KEN 2.24,9
5 103 Aladdin Bouhania, 84 MAR 2.26,1
6 104 Barnabas Bene, 85 HUN Dnf
100m men final: 16.35
Norwegian record:                  10.00    Jaysuma Saidy Ndure, BUL                   2010
Stadium record:                       10.26    Frankie Fredericks,  NAM                     2002
Nr Name Nation Result
B-final Wind: +1,8
1 73 Philip Bjørnå Berntsen, 89 NOR 10,65
2 89 Thomas Wiborg , 87 NOR 10,76
3 80 Alexander Karlsson, 88 NOR 10,86
4 90 Simon Sandvik , 91 NOR 10,94
5 83 Henrik Johnsen, 86 NOR 11,05
6 81 Per Magnus Solli, 91 NOR 11,24
A-final Wind: +1,8
1 74 Alexander Khutte, 88 RUS 10,32
2 77 Richard Adu Bobie, 85 CAN 10,43
3 76 Alexander Brednev, 88 RUS 10,45
4 71 Marcin Jedrusinski, 81 POL 10,47
5 72 Stefan Tärnhuvud, 85 SWE 10,59
6 78 Tormod H. Larsen, 86 NOR 10,61
110m hurdles men: 16.45
Norwegian record:           13.62      Gaute Gundersen, Minerva                 1997
Stadium record:               13.79      Andrey Kislykh, RUS                         1997
Nr Name Nation Result Wind -2,2
1 112 Aleksey Nikolaevich Dremin, 89 RUS 13,88
2 113 Ruan De Vries, 86 RSA 14,74
3 111 Eivind Stavang, 82 NOR 14,79
3000m women: 16.55
Norwegian record:           8.31,75   Grete Watiz, Sp.kl. Vidar,                  1979
Stadium record:               9.03,18    Gunhild Halle Haugen, Runar,            2000
Nr Name Nation Result
1 38 Viktoriia Pogorielska, 90 UKR 9.01,25
2 40 Karoline Bjerkeli Grøvdal, 90 NOR 9.05,83
3 49 Kristine Helle, 94 NOR 9.53,99
35 Anzhelika Shevchenko, 87 UKR Dnf
200m women: 17.10
Norwegian record:           23.31  Mona Evjen, BUL                                1982
Stadium record:               23.38   Inger Miller, USA                                  2004
Nr Name Nation Result Wind: +2.4
1 11 Oksana Shcherbak, 82 UKR 23,18
2 9 Catharine Horn, 89 RSA 24,14
3 4 Ida Bakke Hansen, 93 NOR 24,85
4 6 Mari Gilde Brubak, 90 NOR 25,25
200m men: 17.20
Norwegian record:          19,89   Jaysuma Saidy Ndure, BUL                  2007
Stadium record:              20,58   Frankie Fredericks,  NAM                     2002
Nr Name Nation Result
C-final Wind: +2.0
1 81 Per Magnus Solli, 91 NOR 21,63
2 86 Medhi Ettehadulhagh, 92 NOR 22,13
3 79 Torbjørn Lysne, 90 NOR 22,18
B-final Wind: +3.9
1 76 Alexander Brednev, 88 RUS 20,95
2 78 Tormod H. Larsen, 86 NOR 21,23
3 88 Einar-Andre Jakobsen, 86 NOR 21,97
4 83 Henrik Johnsen, 86 NOR 22,19
5 118 Øyvind Kjerpeseth, 91 NOR 22,32
A-final Wind: +2.5
1 75 Johan Wissmann, 82 SWE 20,66
2 74 Alexander Khutte, 88 RUS 20,67
3 77 Richard Adu Bobie, 85 CAN 21,13
4 85 Paul Anders Holte NOR 22,30
4x100m stafett (relay)
Name Nation Result Wind:
Florø Turn og IF 42,68
1. Jostein Føssøy
2. Øyvind Strømmen Kjerpeset
3. Jonas Andre Brandsøy
4. Eivind Stavang
100 m - ungdom: 12.00
Nr Name Nation Result Wind:
Jenter 13-14 år Wind: -1,7
1 Kristi Strømmen Kjerpeset, 98 Florø Turn & I.F. 13,34
2 Ingrid Hjelle Roset, 97 Sandane TIL 14,06
3 Vilde Nygaard, 97 Florø Turn & I.F. 14,65
4 Inger Lise Ullaland, 98 Florø Turn & I.F. 15,16
Jenter 15-16 år Wind: -1,6
1 Lisa Sørstrand Haugen, 96 Florø Turn & I.F. 13,54
2 Sofie Nordvik, 95 Førde IL 14,34
3 Hanna Hessevik, 95 Florø Turn & I.F. 14,72
4 Astrid L. Feidje, 95 Florø Turn & I.F. 14,73
5 Marte Kittang, 96 Florø Turn & I.F. 15,22
Gutar 14 år Wind: -1,6
1 Thomas Mardal, 97 Sandane TIL 12,98
Gutar 16 år Wind: -1,6
1 Åsmund G. Kvarsvik, 95 Florø Turn & I.F 13,13
Gutar 18 år Wind: -1,6
1 Jørgen Sunde Farsund, 93 Førde IL 12,23
Spyd (javelin) - ungdom: 12.00
Nr Name Nation Result 1 2 3 4 5 6
Jenter 15 år
1 Vanessa Sunde Hoel Gloppen FIL 36,22 x 32,81 34,83 35,93 35,22 36,22
Gutar 14 år
1 Sigurd L. Feidje Florø Turn & I.F 34,18 34,18 - - x - x
Menn Junior
1 Vegard Brandsøy Florø Turn & I.F 48,60 x 43,56 x 48,60 48,49 x
2 Andreas Gåsvær Vik IL 47,67 45,65 47,67 47,22 45,74 x x
Lengde (long jump) - ungdom: 12.30
Nr Name Nation Result
Jenter 13 år
1 Kristi Strømmen Kjerpeset, 98 Florø Turn & I.F. 5,38 x 5,38 - - - -
+2,0
2 Inger Lise Ullaland, 98 Florø Turn & I.F. 3,85 x 3,85 3,59 3,78 x x
+1,5 +1,8 +1,6
Jenter 15-16 år
1 Vanessa Sunde Hoel, 97 Gloppen FIL 5,10 4,77 4,83 5,05 4,94 5,07 5,10
+1,4 +1,4 +2,0 +1,5 +1,3 +2,1
2 Lisa Sørstrand Haugen, 97 Florø Turn & I.F. 5,06 5,06 x 4,82 4,75 4,93 4,90
+1,5 +1,5 +1,9 +0,9 +1,2 +1,7
3 Hanna Hessevik, 96 Florø Turn & I.F. 4,65 4,55 4,52 4,50 4,44 4,44 4,65
+2,6 +1,8 +1,8 +1,4 +1,0 +1,8
Gutar 14 år
1 Thomas Mardal, 97 Sandane TIL 5,43 5,20 5,15 5,23 5,43 5,09 x
+1,5 +0,8 +1,5 +1,3 +1,9